ГоловнаПро компаніюНовини Засідання Клубу банкірів на тему:"Тренди фінансового ринку України:що може стати драйвером зростання"

Засідання Клубу банкірів на тему:"Тренди фінансового ринку України:що може стати драйвером зростання"

     Представницька зустріч відбулася в Українській пожежно-страховій компанії, тож головну доповідь на тему «Як запустити фінансовий ринок України: погляд страхових компаній» підготувала і представила присутнім Перший заступник Голови  Правління ПрАТ «УПСК» Тетяна Мосійчук.

     У своїй доповіді Тетяна Мосійчук представила аналіз тенденцій розвитку ринку банківських і небанківських фінансових послуг України, було акцентовано увагу на вкрай низький рівень проникнення фінансових послуг в економіку України, який характеризується 38% співвідношення активів банків та 1,39% активів страхових компаній до ВВП.

     Також, було зазначено, що серйозною проблемою для розвитку фінансового посередництва є відсутність ліквідних і надійних фінансових інструментів. Ринок цінних паперів України складається на 95% з обороту боргових зобов'язань держави, який, на жаль, використовується для рефінансування попередніх боргових зобов'язань і покриття дефіциту державного бюджету. Для відновлення повноцінної інвестиційної функції необхідно налагодити випуск цінних паперів (облігацій) під масштабні інфраструктурні проекти державного та регіонального рівня, які страхові компанії зможуть використовувати для  розміщення страхових резервів.

      У доповіді зазначалося, що найбільш значущі ризики в Україні не страхуються. Зняти фінансове навантаження з держави при ліквідації наслідків аварій, екологічних катастроф, негативного впливу на навколишнє середовище можливо через механізми обов'язкового та добровільного страхування. Такі сфери страхування як агрострахування, страхування відповідальності (професійної, експортера, роботодавця, за якість послуги та ін.), екологічні види страхування, страхування кібер-ризиків містять в собі великий потенціал, і повинні розвиватися за підтримки держави.

     Якщо новий уряд дійсно керується ідеями економічного лібералізму, то розвиток особистих видів страхування - єдина можливість посилити соціальний захист громадян.

     Тетяна Мосійчук детально розглянула перспективи співпраці між банками та страховими компаніями при використанні нових каналів продажів: від FinTech до InsurTech.

     Член Спостережної Ради АТ «Ощадбанк» Дмитро Власов провів презентацію на тему: «Страхування відповідальності директорів та вищих посадових осіб», в якій виклав власне бачення обговорюваного питання.                                                                                                                                      

     Традиційно не обійшлося на засіданні і без думки вчених-економістів. Інститут економіки та прогнозування НАНУ цього разу представляли старший науковий співробітник відділу грошово-кредитних відносин, кандидат економічних наук Світлана Брус та старший науковий співробітник цього ж відділу, кандидат економічних наук Євген Бублик.

     Про регуляторний вплив на розвиток ринків небанківських послуг розповів у своєму виступі член Нацкомфінпослуг, кандидат економічних наук Олександр Залєтов

     Також в дискусії Клубу взяли участь: Валерій Суксін - керуючий партнер проекту «Всеукраїнські страхові історії», Юрій Прозоров - президент Українського товариства фінансових аналітиків, Галина Хейло - Голова  Правління АТ « Айбокс банк», Сергій Волков - Голова Правління Агентства по рефінансуванню житлових кредитів, Олександр Любіч - віце-президент Академії фінансового управління, доктор економічних наук, професор, Леся Листопад - екс-заступник  Голови Правління ПАТ» RwSБанк», Стефан Софронієв - керівник служби з торгово-економічних питань Посольства Республіки Болгарія в Україні та інші.

02 Серпня 2019
Читайте також: