ГоловнаПро компаніюНовини Що потрібно знати водію про страхування авто

Що потрібно знати водію про страхування авто

Маючи в своїй власності автомобіль, вам доведеться зіткнутися з оформленням страховки, бажаєте ви того чи ні. У нашій країні автовласникам доступні два основних види страхування: добровільне і обов'язкове. Як надійно застрахувати машину, що покривають ці поліси і чого очікувати господареві майна при виникненні неприємностей? Про це далі.

ОСАГО - страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів

Осаго є обов'язковим страхуванням. Якщо з вини власника ТЗ сталася аварія, то покривати витрати за завдані збитки буде страхова компанія. Цей метод не є панацеєю, тому що він не може вирішити повністю всі питання при виникненні дорожньо-транспортної події, але за розбиті комусь фари вам не потрібно буде виплачувати власні кошти. Відповідно, якщо хтось завдасть шкоди вашому майну, витрати за відновлення покриє його страхова компанія.


Як розгортатимуться події, коли винні обидві сторони?

При цьому відшкодування лягає на плечі обох компаній. Іншими словами, страховий поліс ОСАГО поширюється не на рухоме майно, а на грошові кошти водія.

Розглянемо як це працює на практиці. Так, після аварійної ситуації на дорозі, звернутися до своїх страховиків повинні обидва водії. Коли проясниться, хто був винен у даній пригоді, фахівці проаналізують витрати та нададуть виплати за ремонт.

Яка сума виплат?

Не потрібно тішити себе ілюзіями. Фінансова подушка осаго досить обмежена. Так, за роботи фахівцям станції технічного обслуговування можна розраховувати на виплати до ста тисяч гривень максимум. При нанесенні шкоди здоров'ю або життю до двохсот тисяч тисяч. Деякі організації за доплату збільшують суму, але не більше ніж вдвічі. Потрібно також знати, що при оцінці завданих збитків до уваги береться пробіг транспортного засобу. Відповідно, чим більше вік вашого залізного коня, тим менше виплата за пошкоджені деталі. Звідси випливає, що фінансових виплат страховиків часто буває недостатньо. Це не гарантує  нічого хорошого винній стороні.

Що таке європротокол

Не завжди доречно очікування правоохоронних органів. Європротокол, який є доповненням поліса, заповнюється самостійно. Однак варто враховувати деякі нюанси:

1. В аварії беруть участь два засоби пересування.

2. Шкоду завдано тільки автівці, люди живі і не постраждалі.

3. Обидві сторони мають поліси, і прийшли до спільного знаменника, хто винен.

При дотриманні всіх перерахованих принципів можна сміливо виконувати описані вище дії і робити запит на компенсацію страхової організації. Власник постраждалого ТЗ телефонує в свою фірму, а не винуватця. 

Вартість осаго

Ціна договору залежить від таких факторів як:

•марка автомобіля;

•стаж водіння;

• розмір двигуна;

• територіальна місцевість реєстрації.

Крім цього розцінки визначаються страховою історією. Якщо господар авто є постійним клієнтом однієї компанії, спектр його можливостей з кожним роком стає ширше.

Вартість продукту у всіх фірм приблизно ідентична і може бути знижена лише на суму, не менше 30-ти відсотків. Потрібно бути дуже обережним, коли вам хочуть запропонувати величезну знижку. Зазвичай це дії недобросовісних осіб. Майте на увазі, що при серйозній аварії ніякий «липовий» поліс вас не врятує і ви змушені будете всі витрати брати на себе.

Комплексне автомобільне страхування крім відповідальності

Договір Каско поширюється на все, що не включено в осаго.

Розглянемо короткий список подій, який передбачає даний поліс:

• при викраденні авто буде виплачена його ціна;

• якщо машина з'їхала на узбіччя, страховики забезпечать її ремонт;

• в разі пошкодження вашого майна третіми особами, фірма бере на себе його відновлення.

Це далеко не весь список ризиків, які покриває каско. Повний перелік вам надасть менеджер страхової компанії.

Недоліки та переваги каско

Плюси

Якщо обрана вами страхова організація має хорошу репутацію, тоді вам нема про що переживати. Немає значення, буде винний господар транспортного засобу чи ні, він може сподіватись на свою компенсацію. Сума не має якихось обмежень, чого не можна сказати про автоцивілку. Це повна страхова сума авто, яка прописана в договорі.

Мінуси

Висока ціна поліса, а також часте небажання страховиків оформляти договір на авто старше семи років. Крім цього щоб отримати свої кошти, необхідно звернутися до правоохоронних органів навіть при банальній подряпині.

Страховка авто не позбавляє вас від відповідальності на дорогах. При виборі страхової організації варто бути дуже скрупульозним. Рекомендуємо звертатися тільки в перевірені компанії, такі як https://upsk.com.ua/. З усіх питань телефонуйте в контакт центр 0-800-507-050.


27 Червня 2019
Читайте також: