ГоловнаПро компаніюНовини Які аналізи необхідно здавати в профілактичних цілях і з якою періодичністю відвідувати медичні установи

Які аналізи необхідно здавати в профілактичних цілях і з якою періодичністю відвідувати медичні установи

Які аналізи необхідно здавати в профілактичних цілях і з якою періодичністю відвідувати медичні установи

Ритм життя сучасної людини, на жаль, не дозволяє звертатися до лікарів за першими скаргами. Нерідко люди записуються на прийом уже після того, як симптоматика починає заважати жити повноцінним життям. Проте, проблем зі здоров'ям можна легко уникнути, якщо регулярно відвідувати поліклініку в профілактичних цілях.

Ми зібрали для вас цінні рекомендації медиків про те, з якою періодичністю доцільно відвідувати певних лікарів для перевірки стану здоров'я.

Як часто потрібно відвідувати фахівців

Мамолог

У будь-якому віці жінка повинна дбати про своє здоров'я. Ходити на профогляди до мамолога потрібно не рідше одного разу на рік. Також жінки, які не досягли 40-ка років, повинні щороку проходити УЗД молочних залоз. Тим, хто переступив цю межу, рекомендована мамографія. Крім цього, важливо бути уважними і самостійно проводити пальпацію грудей кожного місяця. Своєчасне виявлення новоутворень прогнозує успішний результат і повне одужання в 90% випадків.

Стоматолог

До стоматологів потрібно ходити ще частіше, кожні півроку. Але, якщо в цілому у вас нічого не турбує, тоді ви можете записуватися на візит до дантиста раз на рік. Робити це потрібно обов'язково, так, як самостійно людина не може виявити всіх проблем. Також ваш лікар може порекомендувати вам змінити засоби догляду за ротовою порожниною. Крім того, робити професійну чистку зубів рекомендується раз в 6-12 місяців. Це дозволить уникнути карієсу та зробить посмішку красивою.

Гінеколог

Відвідування гінеколога допоможуть дати відповідь на безліч питань, наприклад, чому ви не можете скинути чи набрати вагу та інше. Крім того, жінкам важливо перевірятися на рак шийки матки та схильність до цього захворювання. Це потрібно робити один раз на п'ять років. Ті, хто входять в групу ризику, повинні проходити дослідження частіше, детальну періодичність встановлює лікар в індивідуальному порядку.

Офтальмолог

Навіть, якщо ви добре бачите, та не скаржитися на зір в цілому, слід проходити огляди у офтальмологів кожні два роки. Є ряд захворювань, перші клінічні прояви яких відображаються на органах зору. Особам, які досягли 40-ка річного віку, слід відвідувати окуліста два рази в рік, оскільки з віком підвищується ризик виникнення глаукоми і катаракти.

Дерматолог

За статистикою, онкозахворювання шкіри є найпоширенішими в світі, які в разі раннього виявлення піддаються успішному лікуванню. З цієї причини діагностика у дерматолога, який здатний виявити рак шкіри на ранніх порах, повинна бути щорічною.

Кардіолог

Щороку від серцево-судинних патологій вмирає близько 18 млн чоловік. Більше того, багато людей не здогадуються про наявність проблем з серцем. За необхідності лікар призначить кардіограму та інші дослідження. Відвідувати поліклініку з цього приводу потрібно раз в 2 роки. У категорії ризику курці та особи, які досягли 40-ка річного віку.

Записуйтеся на прийом до терапевта, хоча б один раз на рік, навіть, якщо вас нічого не турбує. Він направить вас на дослідження та порекомендує звернутися до вузькопрофільного фахівця, якщо потрібно.

Як часто здавати аналізи та які саме:

1.Загальний аналіз крові. Рекомендований щороку, навіть якщо нічого не турбує. Результати даного аналізу покажуть можливі порушення, або виявлять підступну хворобу. 

2.Клінічний аналіз крові. Відображає загальний стан здоров'я, дозволяє зробити оцінку тромбозів і анемії, переглянути наявність запалень в організмі, а також інших прихованих проблем. Робити його потрібно мінімум один раз в 12 місяців.

3.Біохімічний аналіз крові. Дозволяє зрозуміти, чи немає проблем в роботі систем організму. Здавати кров на біохімію потрібно не рідше разу на рік.

4.Аналіз на ВІЛ. Тим, хто веде активне сексуальне життя, а також медичним працівникам, та всім іншим людям потрібно перевірятися на ВІЛ з періодичністю раз на рік.

5.Аналіз крові на цукор. Дослідження рекомендується проводити щонайменше раз на три роки. Люди з зайвою вагою входять до групи ризику по захворюваності на цукровий діабет. Їм потрібно здавати кров на цукор щороку.

6.Флюорографія. Рекомендована до проведення на щорічній основі. Дозволяє виявити небезпечні захворювання, наприклад, туберкульоз легенів, який на ранніх порах протікає приховано.

Аналізи здаються вранці натщесерце. Напередодні утримайтеся від куріння, можна пити воду без газу. За добу виключіть спиртне, жирні страви. За пару годин до аналізу утримайтеся від фізичних вправ. Пам'ятайте, що стреси також можуть позначитися на показниках, тому не нервуйте та залишайтеся спокійними перед здачею аналізів.

Укладаючи договір зі страховою компанією UPSK, ви не просто забезпечуєте себе якісною медичною допомогою та ліками, але також можете використовувати страховий поліс в профілактичних цілях, якщо маєте таку додаткову опцію у програмі страхування. З усіх питань звертайтеся до цілодобового контакт-центру 0-800-507-050. Наші фахівці вас з радістю проконсультують.


27 Листопада 2019
Читайте також: