UPSK

(506) Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за внутрішніми договорами «АВТОЦИВІЛКА»

ГоловнаВсі страхові продукти (506) Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за внутрішніми договорами «АВТОЦИВІЛКА»

Інформаційний документ про стандартний страховий продукт - PDF

 

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за внутрішніми договорами «АВТОЦИВІЛКА»» (код продукту: 506)

 


з/п

Вид інформації

Інформація для заповнення страховиком

1

2

3

1

1.   Інформація про страховика


2

Найменування страховика, код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України

ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРАЇНСЬКА ПОЖЕЖНО-СТРАХОВА КОМПАНІЯ»

код за ЄДРПОУ 20602681

Асоційований член МТСБУ Свідоцтво № 037 від 27.04.2011 р.

Код Страховика, встановлений МТСБУ: 037

3

Номер і дата видачі ліцензії на здійснення діяльності із страхування

Дата видачі 30.04.2024 р.

Відомості про ризики / класи включені до Ліцензії за посиланням

4

Місцезнаходження страховика

04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 40

5

Адреса офіційного вебсайту страховика

https://upsk.com.ua

6

2.   Основні умови страхового продукту


7

Клас страхування та опис страхового продукту

Клас 10 - страхування відповідальності, яка виникає внаслідок використання наземного транспортного засобу (у тому числі відповідальності перевізника), а саме страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів, що здійснюється відповідно до Закону України “Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”; ризик в межах класу 10: «страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів, що здійснюється відповідно до Закону України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”».

Об'єктом страхування є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов'язані з відшкодуванням особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, шкоди, заподіяної життю, здоров'ю, майну потерпілих внаслідок експлуатації забезпеченого транспортного засобу.

«ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ВЛАСНИКІВ НАЗЕМНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ЗА ВНУТРІШНІМИ ДОГОВОРАМИ «АВТОЦИВІЛКА» – внутрішній договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних, що передбачає відшкодування шкоди, заподіяної третій особі внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП).

Страхування здійснюється відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

8

Страхові ризики та обмеження страхування

Обов’язок Страховика за визначену Договором страхування плату (страхову премію) здійснити страхову виплату відповідно до вимог законодавства у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів шляхом відшкодування шкоди, заподіяної Особою, відповідальність якої застрахована, потерпілій третій особі та/або її майну внаслідок настання події, на випадок виникнення якої проводиться страхування (страхового ризику), під час використання (експлуатації) зазначеного в Договорі страхування наземного ТЗ (надалі – ЗТЗ).

Обмеження страхування – Договори страхування діють виключно на території України.

9

Територія та строк дії договору страхування

Територія дії  - Україна.

Договір може укладатися на строк

15 днів (мінімальний строк), 1 місяць, 2 місяці, 3 місяці, 4 місяці, 5 місяців, 6 місяців, 7 місяців, 8 місяців, 9 місяців,
10 місяців, 11 місяців або один рік (максимальний строк).

Укладення договорів страхування на строк менший, ніж один рік, але не менш як на 15 днів допускається виключно щодо ТЗ:
1) незареєстрованих - на час до їх реєстрації,
2) тимчасово зареєстрованих - на час до їх постійної реєстрації,

3) зареєстрованих на території іноземних держав - на час їх перебування на території України.

Для договорів страхування із строком дії 12 місяців може бути визначений період використання ТЗ, що не може становити менш як шість календарних місяців.

Щодо ТЗ, які підлягають обов'язковому технічному контролю відповідно до Закону України "Про дорожній рух", договори страхування укладаються за умови проходження зазначеними ТЗ обов'язкового технічного контролю, якщо вони згідно з протоколом перевірки технічного стану визнані технічно справними та на строк, що не перевищує строку чергового проходження ТЗ обов'язкового технічного контролю відповідно до вимог Закону України "Про дорожній рух".

10

Розмір страхової суми

Розміри страхової суми встановлені Постановою Національного банку України від 30.05.2022р. № 109.

Розмір страхової суми  становить:

- 160 000,00 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих. У разі якщо загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує п’ятикратну страхову суму, відшкодування кожному потерпілому пропорційно зменшується;

- 320 000,00 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих.

При цьому: розмір моральної шкоди потерпілому - фізичній особі, який зазнав ушкодження здоров’я під час ДТП, обмежений 5 відсотками страхової виплати за шкоду, заподіяну здоров’ю; страхова виплата за моральну шкоду, заподіяну смертю фізичної особи, її чоловіку (дружині), батькам (усиновлювачам) та дітям (усиновленим) стосовно одного померлого обмежене 12 мінімальними заробітними платами; відшкодування витрат на поховання та на спорудження надгробного пам’ятника обмежене 12 мінімальними заробітними платами.

11

Франшиза

Безумовна франшиза встановлюється в Договорі за домовленістю Сторін:

- за шкоду, заподіяну життю та/або здоров'ю потерпілих – 0,00 гривень,

- за шкоду, заподіяну майну потерпілих на вибір страхувальника: 0,00 грн.; 1600,00 грн.; 3200,00 грн.

Відповідно до законодавства страховик може встановлювати і пропонувати страхувальнику інший розмір франшизи за шкоду, заподіяну майну потерпілих але такий розмір повинен бути до 2% від страхової суми на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих.

Мінімальний розмір франшизи за шкоду майну потерпілих третіх осіб – 0 гривень.

Максимальний розмір франшизи за шкоду майну потерпілих третіх осіб – 3 200 гривень.

12

Розмір страхової премії/ страхового тарифу

Розмір страхового платежу (внеску, премії) встановлюється страховиком шляхом добутку розміру базового страхового платежу та значень відповідних коригуючих коефіцієнтів, визначених законодавством. Значення коефіцієнтів затверджуються внутрішніми документами Страховика в розмірах діапазонів,  визначених законодавством.

Мінімальна страхова премія: 9,00 грн.

Максимальна страхова премія: 77 838,00 грн.

Розмір страхового платежу зменшується на 50% за одним договором страхування, за умови, що страхувальником є громадянин України:

- учасник війни;

- особа з інвалідністю II групи;

- особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії;

- пенсіонер.

Увага!Зазначена пільга надається громадянам України, якщо ТЗ має робочий об'єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно та належить цьому громадянину на праві власності. Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким ТЗ особою, яка належить до визначених у цьому пункті категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.

Розмір базової страхової премії, перелік та значення коригуючих коефіцієнтів та порядок їх застосування встановлені Постановою Національного банку України від 30.05.2022р. № 108

13

Порядок та строки сплати страхової премії

Страхова премія  сплачується Страхувальником одноразово в повному обсязі до укладання договору страхування.

14

Обов’язки сторін

Страхувальник зобов'язаний:

- сплатити страховий платіж до моменту укладання договору страхування;

- при укладенні договору повідомити страховика про всі діючі договори обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, укладені з іншими страховиками, а також, за вимогою страховика, надати інформацію про всі відомі обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику;

- вживати заходів для забезпечення Страховику можливості скористатися правом вимоги до особи, винної у заподіянні збитків, надавати Страховику всі необхідні документи та повідомляти інформацію, необхідну для реалізації Страховиком права вимоги до винних осіб, що спричинили настання страхового випадку;

- виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством. 


Страховик зобов’язаний:

- здійснити виплату страхового відшкодування відповідно до умов договору страхування;

- забезпечувати збереження інформації, що становить таємницю страхування, з урахуванням вимог законодавства;

- виконувати інші обов’язки, передбачені законодавством.

15

Підстави та порядок припинення дії договору страхування

Дія договору страхування може бути достроково припинена з ініціативи Страхувальника (на підставі його письмової заяви) або Страховика (на підставі його повідомлення) відповідно до ст. 18, ст.19 Закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

У разі дострокового припинення договору страхування страховик вилучає такий договір, за умови укладання на бланку, та анулює його і за умови відсутності виплат страхового відшкодування за таким договором повертає страхувальнику частку страхового платежу, яка обчислюється пропорційно до періоду страхування, що залишився до закінчення строку дії договору страхування, з утриманням, витрат на ведення справи в розмірі  20 % цієї частки.

Якщо відмова страхувальника від договору страхування обумовлена порушенням умов такого договору страховиком, такий страховик повертає страхувальнику сплачені ним страхові платежі у повному обсязі.

Договір страхування припиняється в односторонньому порядку з ініціативи страховика у разі, якщо виплачена сума відшкодування за таким договором перевищила агрегатну страхову суму.

Агрегатна страхова сума визначається додаванням страхових сум за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю, та за шкоду, заподіяну майну потерпілих, на одного потерпілого.

Договір страхування  може бути припинений з інших підстав, передбачених Законом.

16

3.   Здійснення страхових виплат


17

Порядок дій у разі настання події, що має ознаки страхового випадку

У разі настання ДТП, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування, водій ЗТЗ, причетний до такої пригоди, зобов'язаний:
- дотримуватися передбачених ПДР обов'язків водія, причетного до ДТП;
- вжити заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;
- поінформувати інших осіб, причетних до ДТП, про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові договори;
- невідкладно, але не пізніше 3-х робочих днів з дня настання ДТП, письмово надати страховику, з яким укладено договір страхування повідомлення про ДТП встановленого зразка, а також відомості про місцезнаходження свого ТЗ та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу. Якщо водій ТЗ з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов'язок, він має підтвердити це документально;

- виконувати інші дії відповідно до Загальних умов та законодавства.

- Водії мають право спільно, без участі працівників Національної поліції, скласти повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого зразка - «Європротокол» за умов, коли:

- відсутні травмовані (загиблі) люди,

- водії-учасники ДТП мають чинні договори  обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності наземних транспортних засобів,

- наявна згода водіїв транспортних засобів - учасників ДТП щодо її обставин,

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б однієї з вищезазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.

Додаткові умови при оформленні електронного «Європротоколу» https://dtp.mtsbu.ua/index.html:

- транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності наземних транспортних засобів. Якщо будь-який ТЗ забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк «Європротоколу» або викликати Національну поліцію;

Водії повинні мати при собі справні мобільні телефони. Хоча б один з учасників ДТП повинен мати з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет;

- ідентифікаційні дані про страхувальника (коди  РНОКПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений  транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в договорі страхування та коректно внесені  в єдину централізовану базу даних  МТСБУ (https://mtsbu.ua/ua).

Після складення «Європротоколу» Водії транспортних засобів мають право залишити місце ДТП.

18

Порядок здійснення страхових виплат

У разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у договорі страхування, відшкодовує у встановленому законодавством порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок ДТП, життю, здоров’ю, майну третьої особи, а саме:

- шкоду, пов’язану з лікуванням потерпілого;

- шкоду, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності потерпілим;

- шкоду, пов’язану із стійкою втратою працездатності потерпілим;

- моральну шкоду, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких потерпілий - фізична особа зазнав у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;

- шкоду, пов’язану із смертю потерпілого;

- шкоду, заподіяну в результаті ДТП майну потерпілого, в тому числі шкоду, пов'язану з пошкодженням чи фізичним знищенням ТЗ, з пошкодженням доріг, дорожніх споруд, технічних засобів регулювання руху, з пошкодженням чи фізичним знищенням майна потерпілого, з проведенням робіт, які необхідні для врятування, з евакуацією ТЗ з місця ДТП тощо.

 

Страхове відшкодування завжди зменшується на суму франшизи.

Здійснення страхових виплат регулюється нормами діючого законодавства з урахуванням наступного: 

Для отримання страхової виплати потерпілий чи іншій особі, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП подає страховику або у випадках, передбачених  законодавством - МТСБУ заяву про  страхове відшкодування. 

Страховик протягом 15 днів з дня узгодження розміру страхової виплати з  особою, яка має право на отримання відшкодування, але не пізніше як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов'язаний прийняти рішення про виплату або відмову у виплаті.

У разі прийняття рішення про відмову у здійсненні страхової виплати страховик зобов’язаний повідомити у письмовій формі про прийняте рішення з обґрунтуванням підстави відмови.

Увага!При оформленні «Європротоколу» розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати максимальних розмірів, затверджених Уповноваженим органомза поданням МТСБУ, що діяли на день настання страхового випадку. З 10.07.2022 року такий ліміт складає 80 000 грн.

19

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у страховій виплаті

Підставою для відмови у здійсненні страхового відшкодування є:

  • навмисні дії особи, відповідальність якої застрахована (страхувальника), водія ТЗ або потерпілого, спрямовані на настання страхового випадку. Зазначена норма не поширюється на осіб, дії яких пов'язані з виконанням ними громадянського чи службового обов'язку, вчинені у стані необхідної оборони (без перевищення її меж) або під час захисту майна, життя, здоров'я. Кваліфікація дій таких осіб встановлюється відповідно до закону;
  • вчинення особою, відповідальність якої застрахована (страхувальником), водієм ТЗ умисного кримінального правопорушення, що призвело до страхового випадку;
  • невиконання потерпілим або іншою особою, яка має право на отримання відшкодування, своїх обов'язків, визначених законодавством, якщо це призвело до неможливості страховика встановити факт ДТП, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди;
  • неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю потерпілого, з моменту скоєння ДТП;
  • інші винятки та підстави відповідно до Закону.

Страховик не відшкодовує:

  • шкоду, заподіяну при експлуатації забезпеченого ТЗ, але за спричинення якої не виникає цивільно-правової відповідальності відповідно до законодавства України;
  • шкоду, заподіяну забезпеченому ТЗ, який спричинив ДТП;
  • шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів, які знаходилися у забезпеченому ТЗ, який спричинив ДТП, та відповідальність перед якими повинна бути застрахована за Класом страхування 10 відповідно до вимог Закону України «Про транспорт» та іншого законодавства незалежно від того чи був наявний такий договір страхування на момент настання страхового випадку;
  • шкоду, заподіяну майну, яке знаходилося у забезпеченому ТЗ, який спричинив ДТП;
  • шкоду, заподіяну при використанні забезпеченого ТЗ під час тренувальної поїздки чи для участі в офіційних змаганнях;
  • шкоду, яка прямо чи опосередковано викликана чи якій сприяли іонізуюча радіація, викликане довільним ядерним паливом радіоактивне отруєння, радіоактивна, токсична, вибухова чи в іншому відношенні небезпечна властивість довільної вибухової ядерної сполуки чи її ядерного компонента;
  • шкоду, пов’язану із втратою  товарної вартості ТЗ;
  • шкоду, заподіяну пошкодженням або знищенням внаслідок ДТП антикварних речей, виробів з коштовних металів, коштовного та напівкоштовного каміння, біжутерії, предметів релігійного культу, картин, рукописів, грошових знаків, цінних паперів, різного роду документів, філателістичних, нумізматичних та інших колекцій;
  • шкоду, заподіяну в результаті ДТП, якщо вона відбулася внаслідок масових заворушень і групових порушень громадського порядку, військових конфліктів, терористичних актів, стихійного лиха, вибуху боєприпасів, пожежі ТЗ, не пов’язаної з цією пригодою;
  • шкоду, заподіяну життю та здоров'ю водія забезпеченого ТЗ, який спричинив ДТП.

Страховик не відшкодовує будь-які збитки та не здійснює будь-які виплати згідно з умовами Договору ОСЦПВ, якщо такі відшкодування або виплати у будь-якій мірі порушують або суперечать будь-яким нормам, заборонам або вимогам Організації Об'єднаних Націй, нормам або законодавству Європейського Союзу, Німеччини, Великобританії або Сполучених Штатів Америки, Ради Національної безпеки і оборони України та будь-яких інших уповноважених органів та організацій, щодо застосування торгових або економічних санкцій.

20

4.   Інша інформація


21

Форма договору страхування

Договір страхування укладається виключно в письмовій формі з дотриманням вимог Цивільного кодексу України, встановлених до письмової форми правочину, та оформляється у паперовій формі або у формі електронного документа, створеного згідно з вимогами, визначеними Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг", або в порядку, передбаченому законодавством про електронну комерцію.

22

Канал (и) реалізації страхового продукту

Реалізація страхового продукту здійснюється:

працівниками Головного офісу (04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 40);

працівниками відокремлених структурних підрозділів;

страховими посередниками.

23

Інша інформація про страховий продукт

Звільняються від обов’язку укладання договору ОСЦПВВНТЗ:

  • Учасники бойових дій;
  • постраждалі учасники Революції Гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом;
  • особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм ТЗ, а також особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності.

 

Інша інформація:

Адреса для направлення документів/листування: 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 40

Звернутися до Страховика можна за телефоном: 0-800-507-050.

З метою контролю якості обслуговування звуковий запис звернення до Страховика здійснюється в автоматичному режимі.

Адреса електронної пошти: info або vyplata

24

Посилання на документи, в яких міститься повна інформація про стандартний страховий продукт

Загальні умови страхового продукту «Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за внутрішніми договорами «АВТОЦИВІЛКА»».

Заява про переоформлення

Заява про дублікат

Заява про дострокове припинення

Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1961-15#Text

Закон «Про дорожній рух» - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3353-12#Text

Електронний «Європротокол» - https://dtp.mtsbu.ua/index.html

WEB сторінка офіційного сайту МТСБУ - https://mtsbu.ua

 


 

Завантажуйте мобільний додаток СК UPSK та купуйте страховки онлайн, отримуйте консультації та спеціальні пропозиції.

Увага! Ми використовуємо cookie-файли на нашому сайті, для того, щоб зробити його зручним для Вас. Залишаючись на сайті, Ви погоджуєтесь з правилами використання cookie-файлів і політикою конфіденційності. Ви також можете самостійно змінити налаштування щодо cookie-файлів у своєму браузері в будь-який час.

Згоден(на)